Sprawdź jaki wpływ na twoje zdrowie ma cukier.

Cukier nie tylko zniszczyć zęby i prowadzi do otyłości. Produkty o wysokiej zawartości cukru, ryzykujesz znacznie więcej na: demencję, marskość wątroby, zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu, a także niektórych rodzajów raka.

Poznaj te medyczne ostrzeżenia przed rozpoczęciem święto, festiwal słodki

Poznaj te medyczne ostrzeżenia przed rozpoczęciem święto, festiwal słodkiLinceri, londoneri, babeczki z czekoladą… wchodzimy w prawa sezon cukru. Jeden brytyjski zakład opieki zdrowotnej, aby obliczyć, że tylko boże Narodzenie, średnio, nawet jestem 32 łyżeczki cukru po prostu, chociaż wytyczne zalecają nie więcej niż 50 gramów lub około dziesięć łyżeczek cukru dziennie, pisze Daily Mail.

Ale sondaże pokazują, że średnio dorosły ma co najmniej dwie łyżeczki dziennie, więcej niż zalecana dawka, a wiele z nich przychodzi na ukryty cukier w prerađenoj żywności. Cukru nie gnić tylko zęby: cukier, a nie tłuszcz, winnym współczesnej epidemii otyłości. Cukier nie tylko pełna kalorii, niż jest to szkodliwe, dlatego, że zmieniają się podstawowe procesy i poziom hormonów w organizmie, a nowe badania pokazują, że cukier uzależnia.

W ten sposób będziesz robić jej ciele, gdy bierzesz udział w święcie festiwal słodyczy?

Impuls energii? Nie, to jesteś senny

Kiedy jemy, trzustka produkuje insulinę, aby poziom cukru w żywności, pojawiła się krvotokom do komórek, gdzie będą się wymienić na energię. Ale, gdy jemy coś bardzo ładna, produkuje duże ilości insuliny.

Po tym, jak czujemy, dużą ilość energii z cukrów, będziemy przeżywać gwałtowny spadek poziomu cukru we krwi. Najnowsze badania Uniwersytetu w Cambridge zakłada, że cukier nie pomaga z energią, niż jesteśmy w rzeczywistości, zwraca się w sen. Cukier blokuje działanie oreksina (komórek mózgu, odpowiedzialnych za czujność).

Może mieć spory wpływ na twoje serce.

Senność po obilnog dania można wytłumaczyć fakt, że węglowodany bardzo szybko rozpadają się na cukry w organizmie. Jeśli letargični, lepiej, co jemy gotowane jajko, niż napój energetyczny bogatych w cukier lub czekolada.

Może mieć spory wpływ na twoje serceKardiolozi mówią, że cukier, zła wiadomość dla waszego serca, tak, że nawet pozornie zdrowych ludzi. Badania pokazują, że cukier powoduje, że wątroba wytwarza więcej kwasu moczowego, a to prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi, główne przyczyny śmierci w świecie i zwiększa ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych i udaru mózgu. Cukier zwiększa również poziom cholesterolu.

Jest to szczególny problem u ludzi cierpiących na cukrzycę. Organizm staje się odporny na insulinę, lub, w przypadku cukrzycy typu 1, jak zwykle, nie produkuje insuliny. Bez insuliny, cukier pozostaje we krwi, co może prowadzić do poważnych konsekwencji w organizmie.

Osoby z cukrzycą mają na 48% więcej szans przeżyć atak serca, i 65 procent wyższe prawdopodobieństwo niewydolności serca. To powoduje zaburzenia cholesterolu we krwi, a także zmiany w naczyniach krwionośnych, które prowadzą do zwężenia i uszkodzenia ściany. Szczególnie wrażliwe serca, naczyń krwionośnych, ponieważ są one bardzo cienkie i zwężenie może prowadzić do zawału serca.

Musisz częściej do toalety – Jednym z objawów wysokiego poziomu cukru we krwi, częstsze oddawanie moczu. A mianowicie, jeśli wziąć więcej cukru, niż organizm może sobie poradzić, to będzie mieć wpływ na częstotliwość oddawania moczu. Dużo cukru może być również czynnikiem, częste zakażenia grzybicze u kobiet.

To może prowadzić do demencji – Cukrzyca-kryzys ze słodką wodą, żywność i napoje mogą powodować bóle głowy. Jeśli spożywać dużo cukru, organizm może nadmiernie reagować i być powodem bólu głowy i migreny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *